Concursul de fizică  „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapa naţională,  13 mai 2017

 

Nr. crt.

Numele și prenumele
elevului

Premiul

Clasa

Profesor îndrumător

1.

Jităreanu  Serghei

Premiul I

X G

Melnig Elena

2

Gîscă Andrei

Premiul III

X H

Pădurariu   Cipriana

3.

Stepuleac Gheorghe

Premiul I

XII E

Pădurariu   Cipriana


 

Concursul de fizică  „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapa județeană,  4 martie 2017

 

Nr. crt.

Numele și prenumele
elevului

Premiul

Clasa

Profesor îndrumător

Observații

1

Grîu      Iulian-Daniel

Premiul III

IX  B

Pădurariu  Cipriana

 

2

Airinei     Andrei

Premiul III

IX  B

Pădurariu   Cipriana

 

3

Jităreanu  Serghei

Premiul I

X G

Melnig Elena

Calificat la etapa națională

4

Gîscă Andrei

Mentiune

X H

Pădurariu   Cipriana

Calificat la etapa națională

5

Borș   George

Premiul I

XI B

Pădurariu  Cipriana

 

6

Drobotă Paraschiv

Premiul II

XI B

Pădurariu  Cipriana

 

7

Cojocia  Andreea

Premiul III

XI C

Melnig  Elena

 

8

Bogza  Diana Georgiana

Mentiune

XI  C

Melnig  Elena

 

9

Stepuleac Gheorghe

Premiul I

XII E

Pădurariu   Cipriana

Calificat la etapa națională

10

Spumă Florentina Georgiana

Premiul II

XII B

Melnig Elena

 

11

Ciobanu Costel

Premiul III

XII B

Melnig Elena

 

 

Concursul de fizică „Ștefan Procopiu”
al elevilor români de pretutindeni
Etapa națională, 14 mai 2016

 

Nr.crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

 

 

1.

 

Borș George

 

X B

 

Aruxandei Mădălina

I

Premiul special Dragomor Hurmuzescu

2.

Jiăreanu Serghei

IX G

Melnig Elena

I

3.

Cojocia Andreea

X C

Melnig Elena

II

4.

Bogza Diana

X C

Melnig Elena

III

5.

Bernic Bogdan

XII J

Melnig Elena

M

 

Concursul de fizică „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapa județeană, 12 martie 2016

 

Nr.crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

Observații

1.

Jităreanu Serghei

IX G

Melnig Elena

I

Calificat etapă națională

2.

Borș George

X B

Aruxandei Mădălina

I

Calificat etapă națională

3.

Cojocia Andreea

X C

Melnig Elena

I

Calificat etapă națională

4.

Bernic Bogdan

XII J

Melnig Elena

I

Calificat etapă națională

5.

Bogza Diana

X C

Melnig Elena

M

 

6.

Stepuleac  Gheorghe

XI E

Aruxandei Mădălina

M

 

7.

Proțic Marian

XII I

Melnig Elena

M

 

 

BILANȚ:
            4 premii I
            3 mențiuni

Concursul de fizică „Ştefan Procopiu”al elevilor români de pretutindeni
Editia a XXI-a, Etapa nationala, Iasi, 16 mai 2015


Sectiunea licee tehnice

Nr. crt.

Nume şi prenume elev

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

1

Stepuleac Gheorghe

X F

Aruxandei Mădalina

I

2

Borș George

IX B

Aruxandei Mădalina

II

3

Ilașcu Lucian Marian

 IX G

Melnig Elena

II

4

Ignat Alexandru

XII  I

Melnig Elena

III

5

Jalbă Nicolae

XII  J

Aruxandei Mădalina

III

6

Surugiu Sebastian

 XII I

Melnig Elena

III



Sectiunea licee teoretice

Nr.crt

Nume şi prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Enescu Gabriel

XII B /real-științele naturii

I

Aruxandei Mădalina




Concursul de fizică „Ştefan Procopiu”al elevilor români de pretutindeni
Editia a XXI-a, Etapa judeteana, Iasi, 28 februarie 2015


Sectiunea licee tehnice

Nr. crt.

Nume şi prenume elev

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

               Mentiuni

1

Ilașcu Lucian Marian

 IX G

Melnig Elena

I

Calificat faza naţională

2

Borș George

IX B

Aruxandei Mădalina

II

3

Bogza Diana  Georgiana

IX C

Melnig Elena

III

4

Manole Florin Dragos

IX G

Melnig Elena

Menţiune

5

Stepuleac Gheorghe

X F

Aruxandei Mădalina

I

Calificat faza naţională

6

Crîșmaru Ilie

X B

Melnig Elena

III

Calificat faza naţională

7

Spumă Florentina  Georgiana   XB Melnig Elena Menţiune

 

8

Bernic Bogdan

XI J

Melnig Elena

I

Calificat faza naţională

9

Ignat Alexandru

XII  I

Melnig Elena

I

Calificat faza naţională

10

Jalbă Nicolae

XII  J

Aruxandei Mădalina

I

Calificat faza naţională

11

Pădureț Ştefana

XII H

Caia Mariana

I

Calificat faza naţională

12

Surugiu Sebastian

 XII I

Melnig Elena

II

13

Moruz Maria

XII  J

Aruxandei Mădalina

III

14

Ghimp Ana

XII G

Melnig Elena

Menţiune



Sectiunea licee teoretice

Nr.crt

Nume şi prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

Mentiuni

1.

Enescu Gabriel

XII B /real-științele naturii

I

Aruxandei Mădalina

Calificat faza naţională




Concursul de fizică „Ştefan Procopiu” , faza naţională - 2014


Nr. Crt.

Numele si prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor indrumator

Observatii

1

Enawi Mahmoud

IX B

I

Melnig Elena

 

2

Bernic Bogdan

X J

I

Melnig Elena

Premiul Special “Grigore Moisil“ pentru cea mai buna lucrare

3

Protic Marian

X I

II

Melnig Elena

 

4

Crîşmaru  Ilie

IX B

III

Melnig Elena

 

5

Ghimp Ana

XI G

III

Melnig Elena

 


Concursul de fizică „Ştefan Procopiu” , faza judeţeană - 2014, Iaşi

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

     Observaţii

1

Crîşmaru  Ilie

IX B

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

2.

Enawi  Mahmoud

IX B

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

3.

Proţic   Marian

 X I

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

4.

Ghimp  Ana

XI G

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

5.

Grigore Alin

XI  I

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

6.

Bernic Bogdan

X J

Premiul III

Melnig Elena

 

7.

Guţu  Natalia

IXB

Menţiune

Melnig Elena

 

8.

Ignat Ecaterina

XI I

Menţiune

Melnig Elena

 


Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
Comisia metodică: Fizică-Chimie-Biologie
An şcolar: 2012-2013

Concursul de Fizică „Ştefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
2 martie 2013, Etapă judeţeană

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Cls.

Premiul

Profesor îndrumător

Observaţii

1

Proţic Marian

IX I

I

Elena Melnig

Calificat etapa naţională

2

Enescu Gabriel

X B

I

Mădălina Aruxandei

Calificat etapa naţională

3

Ghimp Ana

X G

I

Elena Melnig

Calificat etapa naţională

4

Nastas Ion

XI B

I

Mădălina Aruxandei

Calificat etapa naţională

5

Chiriac Constantin

XII D

I

Mădălina Aruxandei

Calificat etapa naţională

6

Sohoreanu Cezar

XII B

I

Mariana Caia

Calificat etapa naţională

7

Bernic Bogdan

IX J

II

Elena Melnig

 

8

Ciubotaru Elena Laura

IX B

M

Mădălina Aruxandei

 

9

Dumitrachi Eduard

X B

M

Mădălina Aruxandei

 

10

Atasiei Loredana

X B

M

Mădălina Aruxandei

 

11

Martnos Mihail

XI B

M

Mădălina Aruxandei

 

12

Bartic Andrei

XII G

M

Mădălina Aruxandei

 

13

Diţă Mădălina

XII G

M

Mădălina Aruxandei

 

14

Butnaru Mihaela

XII F

M

Mădălina Aruxandei

 

Bilanţ:

  • 6 premii I
  • 1 premiu II
  • 7 menţiuni

 

Responsabil Comisie Metodică,
prof. Mădălina Aruxandei

Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
Comisia metodică: Fizică-Chimie-Biologie
Catedra de Fizică
An şcolar: 2010/2011




Rezultatele elevilor participanţi la Concursul de Fizică „Ştefan  Procopiu” al elevilor romani de pretutindeni
Etapa naţională, Iasi, 13-15 mai 2011



Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Martnos Mihail

IX B

I

Mădălina Aruxandei

Premiul special „Moisil”

2.

Constantin Daniel

IX B

I

Mădălina Aruxandei

3.

Chiriac Constantin

X D

Menţiune

Mădălina Aruxandei






Responsabil comisie metodica,
prof. Madalina Aruxandei

Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
Comisia metodică: Fizică-Chimie-Biologie
An şcolar: 2010-2011

Concursul de Fizică „Ştefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapă judeţeană

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Cls.

Premiul

Profesor îndrumător

Observaţii

1.

Constantin Daniel

IX B

I

Mădălina Aruxandei

calificat etapa naţională

2.

Martnos Mihail

IX B

II

Mădălina Aruxandei

 

3.

Chelariu Călin

IX B

M

Mădălina Aruxandei

 

4.

Nastas Ion

IX B

M

Mădălina Aruxandei

 

5.

Chiriac Constantin

X D

I

Mădălina Aruxandei

calificat etapa naţională

6.

Cadeniuc Ana

XI F

I

Mădălina Aruxandei

calificat etapa naţională

7.

Cebotari Maxim

XII E

III

Victoria Amancei

 


Ministerul Educatiei Cercetarii si Tineretului  |   ISJ Iasi  |   Didactic.ro  |   e-scoala.ro
© Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Iasi