Concursul „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni, Etapa Interjudețeană (națională),  21 martie 2018

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Profil

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Bojian Radu  Ştefan

IX F

Tehnic

Mențiune

Boicu Maria

2.

Dârjan Dimitrie Daniel

IX G

Tehnic

I

Boicu Maria

3.

Gîscă Valentin

IX F

Tehnic

I

Boicu Maria

4.

Bojian Alexandru

XI G

Tehnic

Mențiune

Melnig Elena

5.

Hulei Gabriel

XII E

Tehnic

III

Melnig Elena

7.

Ipati Constantin

XII I

Tehnic

I

Aruxandei Mădălina

8.

Borş George

XII B

Real

I

Aruxandei Mădălina



Concursul  „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni,  Etapa Județeană-3 martie 2018

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Profil

Premiul

Profesor îndrumător

Observații

1.

Bojian Radu  Ştefan

IX F

Tehnic

Mențiune

Boicu Maria

Calificat  la  etapa națională

2.

Dârjan Dimitrie Daniel

IX G

Tehnic

I

Boicu Maria

Calificat  la  etapa  națională

3.

Gîscă Valentin

IX F

Tehnic

I

Boicu Maria

Calificat  la  etapa  națională

4.

Bojian Alexandru

XI G

Tehnic

I

Melnig Elena

Calificat  la  etapa  națională

5.

Hulei Gabriel

XII E

Tehnic

I

Melnig Elena

Calificat  la  etapa  națională

6.

Bîrgăuanu Florentina Liliana

XII I

Tehnic

Mențiune

Aruxandei Mădălina

 

7.

Ipati Constantin

XII I

Tehnic

Mențiune

Aruxandei Mădălina

 

8.

Borş George

XII B

Real

II

Aruxandei Mădălina

 

9.

Zăpodeanu Dragoş

XII B

Real

Mențiune

Aruxandei Mădălina

 

 

 

Concursul de fizică  „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapa naţională,  13 mai 2017

 

Nr. crt.

Numele și prenumele
elevului

Premiul

Clasa

Profesor îndrumător

1.

Jităreanu  Serghei

Premiul I

X G

Melnig Elena

2

Gîscă Andrei

Premiul III

X H

Pădurariu   Cipriana

3.

Stepuleac Gheorghe

Premiul I

XII E

Pădurariu   Cipriana


 

Concursul de fizică  „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapa județeană,  4 martie 2017

 

Nr. crt.

Numele și prenumele
elevului

Premiul

Clasa

Profesor îndrumător

Observații

1

Grîu      Iulian-Daniel

Premiul III

IX  B

Pădurariu  Cipriana

 

2

Airinei     Andrei

Premiul III

IX  B

Pădurariu   Cipriana

 

3

Jităreanu  Serghei

Premiul I

X G

Melnig Elena

Calificat la etapa națională

4

Gîscă Andrei

Mentiune

X H

Pădurariu   Cipriana

Calificat la etapa națională

5

Borș   George

Premiul I

XI B

Pădurariu  Cipriana

 

6

Drobotă Paraschiv

Premiul II

XI B

Pădurariu  Cipriana

 

7

Cojocia  Andreea

Premiul III

XI C

Melnig  Elena

 

8

Bogza  Diana Georgiana

Mentiune

XI  C

Melnig  Elena

 

9

Stepuleac Gheorghe

Premiul I

XII E

Pădurariu   Cipriana

Calificat la etapa națională

10

Spumă Florentina Georgiana

Premiul II

XII B

Melnig Elena

 

11

Ciobanu Costel

Premiul III

XII B

Melnig Elena

 

 

Concursul de fizică „Ștefan Procopiu”
al elevilor români de pretutindeni
Etapa națională, 14 mai 2016

 

Nr.crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

 

1.

 

Borș George

 

X B

 

Aruxandei Mădălina

I

Premiul special Dragomor Hurmuzescu

2.

Jiăreanu Serghei

IX G

Melnig Elena

I

3.

Cojocia Andreea

X C

Melnig Elena

II

4.

Bogza Diana

X C

Melnig Elena

III

5.

Bernic Bogdan

XII J

Melnig Elena

M

 

Concursul de fizică „Ștefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapa județeană, 12 martie 2016

 

Nr.crt.

Numele și prenumele elevului

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

Observații

1.

Jităreanu Serghei

IX G

Melnig Elena

I

Calificat etapă națională

2.

Borș George

X B

Aruxandei Mădălina

I

Calificat etapă națională

3.

Cojocia Andreea

X C

Melnig Elena

I

Calificat etapă națională

4.

Bernic Bogdan

XII J

Melnig Elena

I

Calificat etapă națională

5.

Bogza Diana

X C

Melnig Elena

M

 

6.

Stepuleac  Gheorghe

XI E

Aruxandei Mădălina

M

 

7.

Proțic Marian

XII I

Melnig Elena

M

 

 

BILANȚ:
            4 premii I
            3 mențiuni

Concursul de fizică „Ştefan Procopiu”al elevilor români de pretutindeni
Editia a XXI-a, Etapa nationala, Iasi, 16 mai 2015


Sectiunea licee tehnice

Nr. crt.

Nume şi prenume elev

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

1

Stepuleac Gheorghe

X F

Aruxandei Mădalina

I

2

Borș George

IX B

Aruxandei Mădalina

II

3

Ilașcu Lucian Marian

 IX G

Melnig Elena

II

4

Ignat Alexandru

XII  I

Melnig Elena

III

5

Jalbă Nicolae

XII  J

Aruxandei Mădalina

III

6

Surugiu Sebastian

 XII I

Melnig Elena

III



Sectiunea licee teoretice

Nr.crt

Nume şi prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Enescu Gabriel

XII B /real-științele naturii

I

Aruxandei Mădalina




Concursul de fizică „Ştefan Procopiu”al elevilor români de pretutindeni
Editia a XXI-a, Etapa judeteana, Iasi, 28 februarie 2015


Sectiunea licee tehnice

Nr. crt.

Nume şi prenume elev

Clasa

Profesor îndrumător

Premiul

               Mentiuni

1

Ilașcu Lucian Marian

 IX G

Melnig Elena

I

Calificat faza naţională

2

Borș George

IX B

Aruxandei Mădalina

II

3

Bogza Diana  Georgiana

IX C

Melnig Elena

III

4

Manole Florin Dragos

IX G

Melnig Elena

Menţiune

5

Stepuleac Gheorghe

X F

Aruxandei Mădalina

I

Calificat faza naţională

6

Crîșmaru Ilie

X B

Melnig Elena

III

Calificat faza naţională

7

Spumă Florentina  Georgiana   XB Melnig Elena Menţiune

 

8

Bernic Bogdan

XI J

Melnig Elena

I

Calificat faza naţională

9

Ignat Alexandru

XII  I

Melnig Elena

I

Calificat faza naţională

10

Jalbă Nicolae

XII  J

Aruxandei Mădalina

I

Calificat faza naţională

11

Pădureț Ştefana

XII H

Caia Mariana

I

Calificat faza naţională

12

Surugiu Sebastian

 XII I

Melnig Elena

II

13

Moruz Maria

XII  J

Aruxandei Mădalina

III

14

Ghimp Ana

XII G

Melnig Elena

Menţiune



Sectiunea licee teoretice

Nr.crt

Nume şi prenume elev

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

Mentiuni

1.

Enescu Gabriel

XII B /real-științele naturii

I

Aruxandei Mădalina

Calificat faza naţională




Concursul de fizică „Ştefan Procopiu” , faza naţională - 2014


Nr. Crt.

Numele si prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor indrumator

Observatii

1

Enawi Mahmoud

IX B

I

Melnig Elena

 

2

Bernic Bogdan

X J

I

Melnig Elena

Premiul Special “Grigore Moisil“ pentru cea mai buna lucrare

3

Protic Marian

X I

II

Melnig Elena

 

4

Crîşmaru  Ilie

IX B

III

Melnig Elena

 

5

Ghimp Ana

XI G

III

Melnig Elena

 


Concursul de fizică „Ştefan Procopiu” , faza judeţeană - 2014, Iaşi

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

     Observaţii

1

Crîşmaru  Ilie

IX B

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

2.

Enawi  Mahmoud

IX B

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

3.

Proţic   Marian

 X I

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

4.

Ghimp  Ana

XI G

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

5.

Grigore Alin

XI  I

Premiul I

Melnig Elena

calificat faza naţională

6.

Bernic Bogdan

X J

Premiul III

Melnig Elena

 

7.

Guţu  Natalia

IXB

Menţiune

Melnig Elena

 

8.

Ignat Ecaterina

XI I

Menţiune

Melnig Elena

 


Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
Comisia metodică: Fizică-Chimie-Biologie
An şcolar: 2012-2013

Concursul de Fizică „Ştefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
2 martie 2013, Etapă judeţeană

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Cls.

Premiul

Profesor îndrumător

Observaţii

1

Proţic Marian

IX I

I

Elena Melnig

Calificat etapa naţională

2

Enescu Gabriel

X B

I

Mădălina Aruxandei

Calificat etapa naţională

3

Ghimp Ana

X G

I

Elena Melnig

Calificat etapa naţională

4

Nastas Ion

XI B

I

Mădălina Aruxandei

Calificat etapa naţională

5

Chiriac Constantin

XII D

I

Mădălina Aruxandei

Calificat etapa naţională

6

Sohoreanu Cezar

XII B

I

Mariana Caia

Calificat etapa naţională

7

Bernic Bogdan

IX J

II

Elena Melnig

 

8

Ciubotaru Elena Laura

IX B

M

Mădălina Aruxandei

 

9

Dumitrachi Eduard

X B

M

Mădălina Aruxandei

 

10

Atasiei Loredana

X B

M

Mădălina Aruxandei

 

11

Martnos Mihail

XI B

M

Mădălina Aruxandei

 

12

Bartic Andrei

XII G

M

Mădălina Aruxandei

 

13

Diţă Mădălina

XII G

M

Mădălina Aruxandei

 

14

Butnaru Mihaela

XII F

M

Mădălina Aruxandei

 

Bilanţ:

  • 6 premii I
  • 1 premiu II
  • 7 menţiuni

 

Responsabil Comisie Metodică,
prof. Mădălina Aruxandei

Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
Comisia metodică: Fizică-Chimie-Biologie
Catedra de Fizică
An şcolar: 2010/2011




Rezultatele elevilor participanţi la Concursul de Fizică „Ştefan  Procopiu” al elevilor romani de pretutindeni
Etapa naţională, Iasi, 13-15 mai 2011



Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Clasa

Premiul

Profesor îndrumător

1.

Martnos Mihail

IX B

I

Mădălina Aruxandei

Premiul special „Moisil”

2.

Constantin Daniel

IX B

I

Mădălina Aruxandei

3.

Chiriac Constantin

X D

Menţiune

Mădălina Aruxandei






Responsabil comisie metodica,
prof. Madalina Aruxandei

Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
Comisia metodică: Fizică-Chimie-Biologie
An şcolar: 2010-2011

Concursul de Fizică „Ştefan Procopiu” al elevilor români de pretutindeni
Etapă judeţeană

Nr. crt.

Numele şi prenumele elevului

Cls.

Premiul

Profesor îndrumător

Observaţii

1.

Constantin Daniel

IX B

I

Mădălina Aruxandei

calificat etapa naţională

2.

Martnos Mihail

IX B

II

Mădălina Aruxandei

 

3.

Chelariu Călin

IX B

M

Mădălina Aruxandei

 

4.

Nastas Ion

IX B

M

Mădălina Aruxandei

 

5.

Chiriac Constantin

X D

I

Mădălina Aruxandei

calificat etapa naţională

6.

Cadeniuc Ana

XI F

I

Mădălina Aruxandei

calificat etapa naţională

7.

Cebotari Maxim

XII E

III

Victoria Amancei

 


Ministerul Educatiei Cercetarii si Tineretului  |   ISJ Iasi  |   Didactic.ro  |   e-scoala.ro
© Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Iasi